Albanija prisijungė prie didėjančio sąrašo šalių, uždraudusių ar laikinai blokavusių socialinį tinklą „TikTok“. „TikTok“ valstybiniu lygiu Albanijoje paskelbtas vienerių metų draudimas. Albanijos Ministras pirmininkas „TikTok“ palygino su kaimynystėje esančiu „banditu“.
Sprendimas priimtas po visuotinių protestų ir politinės suirutės, kilusios lapkritį, kai moksleivis nužudė 14-metį berniuką, o po to pasidalijo įvykio vaizdais „Snapchat“. Albanijos Ministras pirmininkas Edi Rama pareiškė, kad socialiniai tinklai, o ypač „TikTok“, skatina jaunimo smurto augimą šalyje. Jis pareiškė, kad „TikTok“ neegzistuos Albanijos Respublikoje ir palygino jį su kaimynystėje gyvenančiu banditu, kurį išvys vieneriems metams.
Be draudimo, Ramos teigimu, vyriausybė planuoja įgyvendinti naujas programas, skirtas vaikų švietimui ir tėvų palaikymui. Per pastarąjį Albanijos Ministras pirmininkas susitiko su mokytojais, mokiniais, tėvais ir psichologais. Taip buvo siekiama spręsti didėjančią baimę dėl socialinių tinklų grėsmių vaikams.
Kitos šalys taip pat svarsto galimybes išleisti griežtesnius įstatymus, skirtus apsaugoti nepilnamečius nuo neigiamo socialinių tinklų poveikio. Šias problemas siejant su didesniais skaitmeninio ir nacionalinio saugumo klausimais, Šiaurės Amerikoje, Europoje ir Azijoje įvairios šalys įvedė skirtingus „TikTok“ apribojimus. JAV išleido reikalavimą, kad „TikTok“ pasitrauktų iš šalies rinkos, kas iš esmės yra draudimas. Jis įsigalios 2025 metų sausio 19 d. Šiuo metu reikalavimas yra apskųstas JAV Aukščiausiajam Teismui. „TikTok“ ir kitos susiję šalys teigia, kad tai pažeidžia žodžio laisvę. Gegužę dvipartinė įstatymų leidėjų grupė pasiūlė įstatymo projektą, kuriuo būtų uždraustas socialinių tinklų naudojimą jaunesniems nei 13 metų asmenims.
Lapkričio mėnesį Australija visiškai uždraudė socialinių tinklų naudojimą asmenims iki 16 metų. Atsakomybė už tokių naudotojų pašalinimą iš platformų perkelta pačioms socialinių tinklų įmonėms. Draudimas taikomas „TikTok“, „Instagram“, „Facebook“, „YouTube“, „X“ bei kitoms platformoms. Jungtinė Karalystė šiuo metu svarsto panašų socialinių tinklų draudimą.
Nepaisant populiarėjančių draudimų, ekspertų nuomonės dėl socialinių tinklų ateities yra skirtingos. Didelėje ataskaitoje, paskelbtoje Nacionalinės mokslų, inžinerijos ir medicinos akademijos (JAV ne pelno siekianti organizacija), rekomenduojama neskatinti platformų draudimo. Argumentuojama tuo, kad dabartiniai tyrimai apie socialinių tinklų ryšį su neigiamais psichikos sveikatos padariniais nėra pakankamai išsamūs, norint daryti tiesiogines išvadas. Vietoj to siūloma, kad įstatymų leidėjai turėtų tirti griežtesnių pramonės standartų ir didesnio skaidrumo galimybes.